ANASAYFA ELEKTRİKLİ FAYTON FAYTON BÜFE MOTORLU FAYTON TRAMWAY BÜFE ÜRÜNLER TEKNİK BİLGİLER REFERANSLAR VİDEO GALERİ İLETİŞİM BASIN
İLETİŞİM
İletişim Formu
BASIN
TV Haberleri
Gazete Haberleri
• En Son Haber.Com 26/06/2009
• Gazete Vatan 28/11/2008
• Takvim Gazetesi 03/02/2010
• Hürriyet Gazetesi - 06/05/2009
FOTO GALERİ
Fayton Büfe
Elektrikli Klasik Arabalar
Elektrikli Faytonlar
Duyuru Panosu
Yeni Ürünümüz Fayton Büfe
Elektrikli Fayton Almanya Fuarında
Yeni Ürünlerimiz Yakında Web Sitemizde !!!
Katalog indirmek için Tıklayınız...
 
 
   En Son Haber.Com 26/06/2009

ELEKTRİKLİ FAYTON GELİYOR

Türkiye’de bir firma tarafından tasarlanan elektrikli fayton, yollara çıkacağı günü bekliyor

Referans Otomotiv Satış Müdürü Mustafa Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir arkadaşıyla birlikte hayvan sevgisinden yola çıkarak, teknolojiden yararlanıp elektrikle çalışan fayton tasarladıklarını belirtti.

Alternatif enerji kaynakları
Demirtaş, dünyada petrol rezervlerinin tükeneceğini ifade ederek, insanların güneş, su ve rüzgar gibi alternatif enerji kaynaklarına yöneldiğini anlattı.

Yüksek maliyet ve çevre kirliliğine sebep
Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaşması gerektiğini belirten Demirtaş, ’’petrol türevi yakıt kullanımının getirdiği yüksek maliyet ve çevre kirliliğine sebep olan araçlar yerine alternatif olarak elektrikle çalışan fayton tasarladık’’ dedi.

Demirtaş, tasarladıkları faytonun, çevreyi kirletmeyen, gürültü kirliliği yaratmayan, ekonomik ve yüksek performanslı bir araç olduğunu söyledi.

Trafik güvenliğini de tehdit eder
Doğayı ve hayvanları sevdiklerini vurgulayan Demirtaş, ’’Çevreyi, tarihi ve kültürümüzü yaşatmak adına hayvanları korumak, onların işgücü olarak kullanılmaması için elektrikli fayton tasarladık. Günümüzde atlı faytonlar, şehirlerdeki yoğunlaşan trafik nedeniyle trafik güvenliğini de tehdit eder duruma gelmiştir’’ diye konuştu.

Demirtaş, tasarladıkları elektrikli faytonun 4 saat şarjla 80 kilometre yol alabildiğini belirterek, düz yolda 35 kilometre hıza ulaşan faytonun yüzde 35 meyil tırmanabildiğini söyledi.

Faytonu deri koltuklar kullanarak nostaljik bir şekilde aslına sağdık kalarak tasarladıklarını ifade eden Demirtaş, şunları kaydetti:

Turistik tesisler
’’Fayton bir Türk kültürüdür. İstanbul’un Adalar semtinde hala atlı faytonlar sefer yapmaktadır. Tasarladığımız elektrikli faytonlar, topluma kaliteli ve uygun hizmet vermeyi amaçlayan yerel yönetimler, turistik tesisler ve güvenlik birimlerinin kullanımına sunulmuştur. Bizim tasarladığımız elektrikli fayton, Dubai ve Azerbaycan yollarında sefer yapıyor. Türkiye’den de ilgi var ama şu an için bakmakla yetiniyorlar. Henüz pazar oluşmadı.’’

Demirtaş, tasarladıkları faytonun bir yılda kendini amorti ettiğini ifade ederek, Referans Otomotiv olarak, elektrikli faytonu dünyada ilk tasarlayan firma olduklarını belirtti.

HABERİN ORJİNALİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Bu sitenin tüm hakları saklıdır Referans Oto Ltd.Şti. Localveri Dijital İletişim Çözümleri